WARSZAWA: 19:57 | LONDYN 17:57 | NEW YORK 12:57 | TOKIO 02:57

W szczecińskim porcie powstanie nowoczesne centrum logistyczne

Dodano: 12 paź 2015, 9:20

Waimea Logistic Park 1 Sp. z o.o.- spółka należąca do grupy Waimea Holding S.A. wybuduje z szczecińskim porcie nowoczesne centrum logistyczne „Waimea Logistic Park – Port Morski Szczecin”.
Oferta Waimea Logistic Park 1 Sp. z o.o. jest odpowiedzią na ogłoszony przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. przetarg na dzierżawę terenu oraz wybudowanie nowoczesnego centrum logistycznego na obszarze portu w Szczecinie. Projekt ten, nazywany dotychczas Zachodniopomorskim Centrum Logistycznym (ZCL) zakłada, że prowadzona w nim będzie działalność związana z obsługą zespołu portowego z wykorzystaniem m.in. składu celnego, strefą wolnocłową, obsługą logistyczną firm oraz tzw. produkcją lekką.
8 października br. podpisano umowę przedwstępną, którą zgodnie z procedurą przesłano do akceptacji do Ministerstwa Skarbu Państwa. Po spełnieniu wymogów formalnych, z inwestorem podpisana zostanie umowa dzierżawy na okres 30 lat następnie inwestor wystąpi o pozwolenie na budowę, a po jego uzyskaniu rozpocznie inwestycję. Według założeń przetargu, na terenie ZCL powstaną nowoczesne magazyny o łącznej powierzchni użytkowej nie mniejszej niż 40 000 m kw.
Zmiany w branży TSL, które dokonują się na polskim rynku wskazują na ogromny potencjał Pomorza Zachodniego. Odpowiedzią na zmieniające się i wciąż rosnące potrzeby rynku była decyzja jednego z deweloperów logistycznych o przystąpieniu do przetargu i złożeniu oferty na długoterminową dzierżawę 95 120 m kw. terenu między ulicami Hryniewieckiego i Kujota w porcie w Szczecinie i wybudowanie nowoczesnego centrum logistycznego.
\ADSTUDIO-SERVad-studio2Materiały firmowe AD STUDIOFormatki
\ADSTUDIO-SERVad-studio2Materiały firmowe AD STUDIOFormatki

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2021-10-28

1 EUR - 4,6284 1 USD - 3,9938
1 CHF - 4,3473 1 GBP - 5,4910

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin