WARSZAWA: 12:57 | LONDYN 10:57 | NEW YORK 05:57 | TOKIO 19:57

Warsztaty zarządzania klastrem w Bydgoszczy

Dodano: 01 lut 2017, 6:38

W Bydgoskim Centrum Targowo – Wystawienniczym odbyły się warsztaty dotyczące upowszechniania standardów zarządzania klastrem, które zostały zorganizowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Swoją obecność podczas spotkania warsztatowego zaznaczył Klaster Morski Pomorza Zachodniego, reprezentowany przez Sekretarza Rady Klastra Marka Duklanowskiego. Była to doskonała okazja do wymiany doświadczeń i wiedzy z zakresu efektywnego zarządzania klastrem.
Szkolenie prowadzone było przez ekspertów z tematyki menedżerskiej, wśród których znaleźli się Bogdan Kępka, Bartosz Piasecki, dr Shoshi Reiter – międzynarodowy ekspert Teorii Ograniczeń. Omówione zostały zasady i zastosowanie narzędzi pozwalających na skuteczne wdrażanie standardów i dobrych praktyk, które posłużą do wyeliminowania ograniczeń systemowych oraz wzmocnią potencjał klastra. Uczestnicy spotkania zapoznali się z zasadami Teorii Ograniczeń, która pozwala zwiększać wydajność procesów w organizacji oraz znajdować punkty wzmaniające organizację. W filozofii tej wykorzystuje się pięć kroków skupienia: zidentyfikowanie ograniczenia systemu, zdecydowanie jak w pełni wykorzystać zidentyfikowane ograniczenie, podporządkowanie wszystkiego według sposobu wykorzystania ograniczenia, wzmocnienia ograniczenia, powtórzenie procesu, jeśli ograniczenie zostało zniwelowane.
Model ten sprzyja przezwyciężaniu sytuacji blokujących i znalezieniu elementów determinujących sukces w zarządzaniu. Warsztaty były podzielone na cześć teoretyczną oraz praktyczną, podczas której poszukiwano rozwiązań w obszarach, które sprawiają klastrom najwięcej trudności. Zaprezentowano również przykłady klastrów biznesowych oraz metody usprawnienia procesu zdobycia statusu Krajowego Klastra Kluczowego.
Udział w spotkaniu był doskonałą okazją do poznania działalności innych klastrów, a także pozyskania szerokiej wiedzy na temat wymogów jakościowych w zarządzaniu, aby wciąż doskonalić pracę Klastra Morskiego Pomorza Zachodniego i zwiększać jego innowacyjność.
DSC_8880
1
unnamed

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-01-31

1 EUR - 4,7089 1 USD - 4,3480
1 CHF - 4,6918 1 GBP - 5,3595

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin