WARSZAWA: 01:32 | LONDYN 23:32 | NEW YORK 18:32 | TOKIO 08:32

Wielka modernizacja floty P&O Ferries w Gdańsku

Dodano: 18 sty 2017, 8:35

Kolejne dwa ważne promy znajdująca się we flocie P&O Ferries przejdą prace modernizacyjne w Gdańsku. Chodzi o promy Pride of Canterbury i Pride of Burgundy. W sumie stocznia „Remontowa” odpowiedzialna będzie w najbliższym czasie za modernizację łącznie czterech jednostek znajdujących się we flocie brytyjskiego armatora.
Już wcześniej wiadomo było, że to właśnie stocznia w Gdańsku zmodernizuje dwa siostrzane statki Pride of York oraz Pride of Bruges. Na co dzień pływają one na trasie Hull-Zeebrugge. Jak wcześniej wyjaśnił operator, dzięki rozległemu zakresowi prac, oba statki typu ro-pax mają wejść w nowe dziesięciolecie zupełnie odmienione. Dodał również, że w ten sposób zabezpieczona zostanie też przyszłość trasy, na której funkcjonują. Kompletna metamorfoza ma dotyczyć infrastruktury oraz obszarów, z których korzystają pasażerowie, w tym kawiarnie, restauracje oraz strefy zakupów. Do kart w restauracjach zostaną dodane całkowicie nowe pozycje. Całkowitą przemianę przejdą kabiny, włącznie z oświetleniem, czy znajdujące się w nich łazienki. Zmienią się meble, dywany oraz zasłony.
Stocznia „Remontowa” zmodernizuje również dwa kluczowe promy, które obsługują trasę Calais – Dover – Pride of Burgundy oraz Pride of Canterbury (drugi z nich trafił już do gdańskiej stoczni). Jak wyjaśniono, dzięki przeprowadzonym pracom, zbudowane na początku lat 90. ubiegłego wieku statki zostaną dostosowane do najnowszych standardów. Zmodernizowane zostaną m.in. ich silniki oraz powierzchnie restauracyjne. Ich żywotność zostanie znacznie wydłużona.
„Przyjrzeliśmy się wielu różnym stoczniom w Europie, które mogłyby wykonać tę ważną pod względem żywotności pracę i wybraliśmy stocznię „Remontowa” w Gdańsku ze względu na jej doświadczenie w remontach tego typu” – powiedział John Garner z P&O Ferries.
Pierwszy z promów już znajduje się w gdańskiej stoczni. Prace na Pride of Canterbury prowadzone będą do 9 lutego. Potem do Gdańska trafi Pride of Burgundy (25 lutego – 15 marca). P&O Ferries zapewnia, że pasażerowie nie odczują trudności związanych z remontami.
Modernizacja wszystkich zakontraktowanych jednostek pochłonie 14 milionów funtów.
b7bca45bde7511e36d009c009edb72be_M
PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-22

1 EUR - 4,3199 1 USD - 3,9804
1 CHF - 4,5379 1 GBP - 5,0454

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin