WARSZAWA: 02:30 | LONDYN 00:30 | NEW YORK 19:30 | TOKIO 09:30

Wielkie zmiany w grupie Tallink. Firma wskazała nowego dyrektora generalnego

Dodano: 27 mar 2018, 22:58

Janek Stalmeister przestaje pełnić funkcję dyrektora generalnego w grupie Tallink. Nowym CEO zostanie Paavo Nõgene, który swoją funkcję zacznie sprawować z początkiem maja.
Grupa Tallink w specjalnym komunikacie poinformowała o zmianach i przetasowaniach, które mają obecnie miejsce na najwyższym szczeblu. Kluczową wiadomością jest zmiana dyrektora generalnego. Od 1 maja br. na stanowisku tym zajdzie istotna zmiana, a funkcję tę na okres trzech lat obejmie Paavo Nõgene.
Przyszły CEO grupy Tallink od 2013 r. pełni funkcję sekretarza generalnego w estońskim Ministerstwie Kultury. Ze stanowiska tego odejdzie tuż przed rozpoczęciem pracy w grupie Tallink. W przeszłości kierował m.in. największym w Estonii teatrem Vanemuine, działał również jako prywatny przedsiębiorca. Do tej pory związany był z wieloma instytucjami kultury działającymi w tym kraju (m.in. kino, teatr, muzea).
„Grupa Tallink to silne międzynarodowe przedsiębiorstwo, którego wyniki mówią same za siebie. Decyzja rady nadzorczej i wskazanie nowego CEO tylko wzmocni obecną pozycję firmy Tallink i dalsze perspektywy” – powiedział Enn Pant, przedstawiciel rady nadzorczej.
Janek Stalmeister nie rozstaje się z firmą. Pozostanie w firmie jako członek rady dyrektorów.
Pod wodzą Stalmeistera firma mogła się pochwalić doskonałymi wynikami finansowymi. W 2017 r. grupa Tallink odnotowała przychody na poziomie 967 milionów euro (wzrost o 30 milionów euro w porównaniu z rokiem wcześniejszym) – najwięcej w historii – oraz zysk netto wynoszący 49 milionów euro (44,1 miliona euro w 2016 r.). Za jego kadencji do eksploatacji wszedł także supernowoczesny prom Megastar.

PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2022-12-05

1 EUR - 4,6898 1 USD - 4,4415
1 CHF - 4,7542 1 GBP - 5,4558

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin