WARSZAWA: 15:31 | LONDYN 13:31 | NEW YORK 08:31 | TOKIO 22:31

Wizyta Europejskiego Koordynatora Korytarza Bazowego Bałtyk-Adriatyk w Porcie Gdańsk

Dodano: 13 lip 2015, 9:33

W dniu 9 lipca Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA miał przyjemność gościć Pana Kurta Bodewig, Europejskiego Koordynatora Korytarza Bazowego Bałtyk-Adriatyk, przebywającego w Trójmieście w ramach dwudniowego pobytu.
Spotkanie w Porcie Gdańsk było jedną z trzech zaplanowanych wizyt, którego celem było przedyskutowanie znaczenia portów morskich oraz ich połączeń z zapleczem w aspekcie funkcjonowania i rozwoju korytarza transportowego Bałtyk-Adriatyk.
Ponad trzygodzinna wizyta rozpoczęła się w budynku kapitanatu Portu Północnego, gdzie gościa przywitali przedstawiciele Zarządu ZMPG SA. Ponadto uczestnikami spotkania byli również reprezentanci PKP PLK SA oraz GDDKiA.
Spotkanie było okazją do zaprezentowania Portu Gdańsk, przede wszystkim w zakresie realizowanych i planowanych projektów inwestycyjnych. Dodatkowo przedstawiciele PKP PLK i GDDKiA przedstawili bieżące i planowane działania dotyczące kolejowej i drogowej infrastruktury, tzw. „ostatniej mili”, zaplecza Portu Gdańsk.
Ostatnim punktem programu wizyty był rejs statkiem, w trakcie którego zaprezentowano obszary portowe od strony wody i omówiono poszczególne terminale, zlokalizowane zarówno w części Zewnętrznej jak i Wewnętrznej portu.
4
10
8
2