WARSZAWA: 13:31 | LONDYN 11:31 | NEW YORK 06:31 | TOKIO 20:31

Wizyta MV „Aurory”

Dodano: 15 maj 2017, 21:28

MV „Aurora” – statek pasażerski z flotylli armatora Carnival Plc (Carnival UK) -to kolejny wycieczkowiec, który 16 maja zawita do Portu Gdynia. MV „Aurora” została zbudowana w stoczni Meyer Werft w Niemczech. MV „Aurora” jest piątym co do wielkości wycieczkowcem firmy P&O Cruises i wszedł do eksploatacji w kwietniu 2000 roku.
Matką chrzestną MV „Aurory” jest księżniczka Anna Mountbatten-Windsor, a ceremonii chrztu dokonano w Southampton w Wielkiej Brytanii.
MV „Aurora” to wycieczkowiec średniej wielkości – długość 270 m i szerokość 32,2 m. W 939 kabinach miejsce zajmuje 1878 pasażerów, których obsługuje 936 członków załogi. Kabiny pasażerskie różnią się wielkością i wyposażeniem, niemniej kabiny zewnętrzne, z oknami bądź balkonami stanowią prawie 70 procent wszystkich pomieszczeń sypialnych wycieczkowca. Pasażerowie mają do wyboru kabiny wewnętrzne i zewnętrzne oraz apartamenty lub jeden z dwóch statkowych penthausów ulokowanych w nadbudówce głównej statku.
Na pokładach Aurory znajdują się restauracje, bary i inne pomieszczenia użyteczności publicznej, m.in. sala kinowa, teatralna, nocny klub i kasyno. Na statku jest także spa i siłownia oraz trzy baseny. Pasażerowie mogą również korzystać z pokładu promenadowego lub też pokładu górnego, gdzie można m.in. zagrać w tenisa.

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.