WARSZAWA: 12:22 | LONDYN 10:22 | NEW YORK 05:22 | TOKIO 19:22

Włoska stocznia buduje cztery wycieczkowce dla Mediterranean Shipping Company

Dodano: 31 maj 2022, 7:46

We włoskiej stoczni Fincantieri trwają prace przy serii czterech jednostek pasażerskich z serii Explora budowanych dla Mediterranean Shipping Company (MSC). Obecnie armator zarządza około 700 statkami i jest obecny w ponad 150 krajach. Do zarządzania flotą wycieczkowców stworzył specjalną markę: MSC Explora Journeys.
Pierwszy statek z serii- Explora 1 ma być przekazany do eksploatacji w marcu przyszłego roku. Będzie pływał pod banderą maltańską, a jego portem macierzystym będzie Valletta. Kolejne trzy jednostki będą przekazywane armatorowi w następnych latach: Explora 2 (2024) Explora 3 (2025) Explora 4 (2026). Głównym konkurentem marki MSC Explora Journeys na rynku europejskim jest Viking Ocean Cruises.
Na statkach z serii Explora właściciel chce zaoferować pasażerom dużo przestrzeni na pokładach zewnętrznych, trzy baseny odkryte i jeden z rozsuwanym szklanym dachem. Będą także luksusowe restauracje, bary, kompleks fitnes oraz strefa wellness.
Na Explora 1 będzie 461 kabin z balkonami. Najmniejsze kabiny będą miały powierzchnię 35 m kw. Kabiny znajdować się będą na pięciu z czternastu pokładów statku. Jednostka jednorazowo zabierze w podróż 922 pasażerów i 700 członków załogi.

Explora 1

Rezerwacje miejsc na pierwszą podróż statkiem Explora 1 już się rozpoczęły. W dziewiczą podróż jednostka wyruszy 31 maja przyszłego roku do portów Morza Śródziemnego. Zgodnie z założeniami armatora w kolejnych rejsach statek popłynie do portów Francuskiej Riwiery, na Islandię, (Reykjavik) do Norwegii (fiordy) a także do Grecji i Turcji.
Amatorzy dłuższych podróży będą mogli popłynąć nieco dalej do Ameryki Północnej (Kanada, wschodnie wybrzeże USA, Hawaje), na Karaiby, a także do Ameryki Południowej.
Zgodnie z planami operatora w lipcu lub sierpniu przyszłego roku Explora 1 odwiedzi porty bałtyckie, wśród których obok Kopenhagi, Ronne, Helsinek, Sztokholmu, Rygi i Kłajpedy znajdzie się także Gdańsk.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-12-08

1 EUR - 4,3303 1 USD - 4,0181
1 CHF - 4,5913 1 GBP - 5,0458

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin