WARSZAWA: 02:32 | LONDYN 00:32 | NEW YORK 19:32 | TOKIO 09:32

Wojciech Ślączka ponownie rektorem Politechniki Morskiej w Szczecinie

Dodano: 10 kw. 2024, 16:55

10 kwietnia dr hab. inż. kpt. ż.w. Wojciech Ślączka został ponownie wybrany rektorem Politechniki Morskiej w Szczecinie na kadencję 2024-2028.

W 2016 roku Wojciech Ślączka po raz pierwszy został wybrany rektorem — wówczas Akademii Morskiej w Szczecinie. Od tego czasu zrealizował i rozpoczął wiele projektów, dzięki którym uczelnia rozwinęła się, a 1 września 2022 roku uzyskała miano Politechniki Morskiej w Szczecinie, podkreślając w ten sposób swój techniczny charakter.

W roku akademickim 2019/20 rektor powołał dwa nowe Wydziały: Mechatroniki i Elektrotechniki oraz Informatyki i Telekomunikacji. Ważnym punktem dokonań jest też finalizacja modernizacji kompleksu uczelnianego przy ul. Willowej, gdzie powstał kampus, mieszczący siedziby dwóch wydziałów oraz nowoczesne laboratoria i centra szkoleniowe.

W roku 2021 za swoją działalność otrzymał wyróżnienie „Aurea Praxis” przyznawane rektorom i kierownikom certyfikowanych jednostek akademickich za szczególne, osobiste zaangażowanie na rzecz rozwoju i promowania idei edukacji dla rynku pracy i praktyki gospodarczej w kierowanych przez siebie instytucjach.

29.03.2024 Szczecin. Politechnika Morska Prof. Wojciech Ślączka Fot. Robert Stachnik

– Pomimo tej dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości, starałem się konsekwentnie realizować wszystkie plany i założenia dla dobra uczelni i bardzo się cieszę, że nasza społeczność akademicka to doceniła i obdarzyła mnie kolejnym kredytem zaufania. Bardzo za to dziękuję i obiecuję nie zwalniać tempa – mówi Wojciech Ślączka.

Dr hab. inż. kpt. ż.w. Wojciech Ślączka, prof. PM jest absolwentem Wydziału Nawigacyjnego Wyższej Szkoły Morskiej, w której po ukończeniu studiów rozpoczął pracę łącząc ją ze zdobywaniem doświadczenia zawodowego na morzu. W kolejnych latach pełnił szereg funkcji, m.in. prorektora ds. morskich i dyrektora Instytutu Nawigacji Morskiej. W 2018 roku rozpoczął budowę Centrum Eksploatacji Obiektów Pływających w Szczecinie. Dziś inwestycja jest już ukończona.
W 2022 roku rozpoczęła się realizacja wieloletniego programu budżetu państwa, pn. Budowa Polskiego Ośrodka Szkoleniowego Ratownictwa Morskiego.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin