WARSZAWA: 08:10 | LONDYN 06:10 | NEW YORK 01:10 | TOKIO 15:10

Wszystkie promy P&O Ferries na kanale La Manche zmienią banderę

Dodano: 21 Sty 2019, 18:25

Decyzja już zapadła. Wszystkie należące do P&O Ferries promy, wykorzystywane do obsługi połączeń na kanale La Manche, znajdą się pod nową banderą. Decyzja ma bezpośredni związek z nadchodzącym brexitem.
Już w grudniu P&O Ferries zapowiedział, że dwa z promów, które obsługują połączenia w barwach P&O Ferries na kanale La Manche, będą wkrótce pływać z flagą cypryjską. Wtedy jeszcze ważyły się losy kolejnych statków pływających w tym obszarze pod brytyjską banderą. Teraz już wiadomo, że do cypryjskiego rejestru trafi cała flota eksploatowana przez operatora w tym regionie.
Do pływających na trasie Dover-Calais promów Spirit of Britain i Spirit of France, w sprawie których decyzja dotycząca zmiany bandery zapadła już wcześniej, kraj rejestru zmieni się również w przypadku jednostek: Pride of Canterbury, Pride of Kent, Pride of Burgundy oraz European Seaway.
„Uprzedzając wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, co ma nastąpić 29 marca 2019 r., dokonaliśmy przeglądu statusu bandery naszych statków, obsługujących połączenia na kanale La Manche. Ze względów operacyjnych oraz księgowych doszliśmy do wniosku, że najlepszym możliwym działaniem będzie skierowanie wszystkich statków pod banderę Cypru” – powiedział rzecznik P&O Ferries.
Armator zaznaczył, że nadchodzących zmian nie powinni się obawiać pasażerowie i klienci P&O Ferries, dla których właściwie wszystko pozostanie po staremu. Spać spokojnie mogą również pracownicy, w przypadku których obowiązywać będą zapisy znajdujące się w dotychczasowych umowach.
W tej chwili P&O Ferries korzysta z floty 20 statków, które pływają pod różnymi banderami – poza brytyjską i cypryjską, także m.in. holenderską czy Bahamów.

PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2021-02-25

1 EUR - 4,5143 1 USD - 3,6943
1 CHF - 4,0770 1 GBP - 5,2367

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin