WARSZAWA: 03:30 | LONDYN 01:30 | NEW YORK 20:30 | TOKIO 10:30

Wycieczkowiec „Costa Smeralda” wyrusza w pierwszy rejs

Dodano: 05 gru 2019, 22:03

5 grudnia br. armator Costa Cruises odebrał z fińskiej stoczni Meyer Turku wycieczkowiec „Costa Smeralda”. 6 grudnia statek wyruszy w rejs do Barcelony.
Statek jest z pewnością bardzo innowacyjny ze względu na zastosowane rozwiązania techniczne i technologiczne, ale wiele osób, które widziały jednostkę mówi także, że jest to najpiękniejszy statek, jaki kiedykolwiek powstał w stoczni Meyer Turku.
-„Costa Smeralda” będzie kolejnym impulsem do wykorzystania LNG na statkach wycieczkowych. Technologii, w którą wierzyliśmy jako pierwsi, ustanawiając nowy kurs w sektorze rejsów wycieczkowych. Nasza grupa Costa zainwestowała w budowę pięciu nowych statków z napędem LNG w ramach naszej wiodącej pozycji w dziedzinie zrównoważonej turystyki. Jest to innowacja, która ma na celu znaczącą zmianę, ponieważ gwarantuje zmniejszenie naszego wpływu na środowisko bez uszczerbku dla aspektów bezpieczeństwa, które są dla nas priorytetem – powiedział Neil Palomba, prezes Costa Cruises.

„Costa Smeralda” jest liderem rewolucji LNG na statkach wycieczkowych, będąc częścią pierwszej na świecie serii statków wycieczkowych napędzanych LNG. Wykorzystanie LNG jako paliwa obniży wszystkie emisje drobnych cząstek i tlenku siarki oraz znacznie zmniejszy emisję tlenku azotu i CO2 ze statku.
„Costa Smeralda” to przełomowy projekt charakteryzujący się kreatywnym włoskim designem i innowacyjnymi przestrzeniami dla pasażerów.
-Wykorzystaliśmy całą naszą wiedzę, umiejętności i wyobraźnię, aby zaprojektować i zbudować ten statek. Chciałbym szczególnie wspomnieć o Colosseo, trzypokładowej przestrzeni otwartej na środku statku z najnowocześniejszą technologią audiowizualną, która wymagała szczególnych umiejętności projektowych i budowlanych. Z niecierpliwością czekamy na pasażerów, którzy będą oglądać tam wyjątkowe pokazy i występy. Ufamy, że pasażerowie docenią wygląd, jakość i cechy statku podczas nadchodzących wakacji. Wyjątkowe obszary górnego pokładu i hiszpańskie schody na rufie statku będą przyjemnością w ciepłe śródziemnomorskie dni – mówi dyrektor generalny Meyer Turku, Jan Meyer.

„Costa Smeralda” to prawdziwie pływające „inteligentne miasto”. Jednostka napędzana LNG posiada ponadto szereg najnowocześniejszych innowacji technologicznych zaprojektowanych w celu dalszego zmniejszenia wpływu na środowisko. Dzienne zapotrzebowanie na wodę realizowane jest bezpośrednio z morza dzięki znajdującym się na statku systemom odsalania wody morskiej. Zużycie energii jest zredukowane do minimum dzięki zastosowaniu lamp LED. Ciepło generowane przez silniki jest odzyskiwane i wykorzystywane podczas rejsu. Szczególny kształt kadłuba zaprojektowano w celu maksymalnego zmniejszenia oporu wody, co wpływa na zmniejszone zużycie paliwa. Inżynierom z fińskiej stoczni udało się stworzyć jednostkę, która prawdopodobnie otwiera nowy rozdział w morskiej żegludze wycieczkowej.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin