WARSZAWA: 23:52 | LONDYN 21:52 | NEW YORK 16:52 | TOKIO 06:52

Wymiana statków szkolnych

Dodano: 11 wrz 2015, 6:58

Z ostatniego w tym roku pełnomorskiego rejsu szkoleniowego w czwartek 10 września powrócił do macierzystego portu „Dar Młodzieży” ze 130 studentami Wydziału Mechanicznego Akademii Morskiej w Gdyni. Przed tygodniem zaokrętowali oni w Londynie, gdzie statek uczestniczył w zlocie żaglowców na Tamizie.
Tegoroczny sezon biała fregata rozpoczęła 24 stycznia, a w obecny rejs wypłynęła z macierzystego portu 18 lipca, odwiedzając Kristiansand, Aalborg, Rostock, Bremerhaven, Amsterdam, Den Helder, Londyn i Kopenhagę. Komendant fregaty kpt.ż.w. Marek Menke pozytywnie ocenił cały rejs, zwłaszcza program szkoleń, który został całkowicie zrealizowany. Grupa studentów pozostanie na statku jeszcze przez trzy tygodnie, kontynuując praktykę morską także podczas krótkich rejsów po Bałtyku.
Łącznie w tegorocznych rejsach szkoleniowych wzięło udział 1260 osób, głównie studentów morskich uczelni.
W piątek 11 września inny statek Akademii Morskiej w Gdyni „Horyzont II” wypływa w drugą tegoroczną podróż na Spitsbergen. Obok zaopatrzenia dla Polskiej Stacji Polarnej i grupy naukowców płyną studenci Wydziału Elektrycznego AMG. Powrót zaplanowano na 5 października. 
Statki_AMGdy