WARSZAWA: 17:38 | LONDYN 15:38 | NEW YORK 10:38 | TOKIO 00:38

Wypadek w stoczni Nauta

Dodano: 27 kw. 2017, 18:17

Jak informują trójmiejskie i ogólnopolskie media od godziny 13.30 prowadzona jest akcja ratownicza w stoczni Nauta. W stoczni zaczął tonąc dok, w którym remontowany był niewielki (dł. ok 80 m) norweski tankowiec Hordafor V. W wypadku nikt nie ucierpiał, pracownicy zdążyli się ewakuować z miejsca zagrożenia.
Poniżej publikujemy oświadczenie stoczni Nauta:
„27 kwietnia br. około godziny 13.30 w stoczni Nauta doszło do przechyłu doku pływającego nr 1. Według pierwszych relacji załogi, nikt nie został poszkodowany. Zadziałały procedury bezpieczeństwa i natychmiast zostały podjęte działania związane z ewakuacją załogi oraz zabezpieczeniem mienia.
W działania ratownicze została zaangażowana Portowa Straż Pożarna Portu Gdynia, która rozstawia zapory w celu zabezpieczenia ewentualnego wycieku ze statku, oraz zespół nurków, dokonujący inspekcji na miejscu zdarzenia. Stocznia Nauta jest w kontakcie z armatorem, którego statek był remontowany na doku. Zarząd stoczni powoła specjalną komisję ekspertów, której zadaniem będzie wyjaśnienie przyczyn zdarzenia. Do momentu zakończenia prac wyjaśniających, nie podajemy więcej informacji na temat zdarzenia.”

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin