WARSZAWA: 12:27 | LONDYN 10:27 | NEW YORK 05:27 | TOKIO 19:27

XXI Regaty Unity Line. Ruszyło odliczanie do startu!

Dodano: 09 sie 2023, 14:09

Emocjonująca przygoda na morskich falach zbliża się wielkimi krokami. XXI Regaty Unity Line im. Piotra Waszczenko odbędą się już w dniach 11-15.08.2023 r. Trwają ostatnie przygotowania!
Komandor regat, kpt. Paweł Hapanowicz, kładzie wyraźny nacisk na eliminowanie ryzyka i nowoczesne technologie. Jak sam mówi: „Mamy podział załóg na dwie grupy: pierwsza – wyrusza daleko w morze, a druga – ściga się na redzie. Dbamy przede wszystkim o bezpieczeństwo żeglarzy, więc w tym roku na trasie Extreme zdecydowaliśmy się na wyposażenie jachtów w urządzenia Yellow Brick tracker, pokazujące w czasie rzeczywistym pozycję jachtów, kierunek płynięcia i prędkość”.

Wokół Bornholmu, czyli trasa EXTREME

Długość tej trasy wynosi około 300 mil morskich i pokrywa się częściowo z kursami promów Unity Line. Jednostki wystartują w okolicach Stawa Młyny, czyli popularnego wiatraka, który znajduje się na końcu falochronu zachodniego w Świnoujściu. Da to okazję wszystkim kibicom do gorącego dopingu, zwłaszcza, że będzie to start pierwszego wyścigu w regatach.

Dzięki wspominanym trackerom, zmagania na Bałtyku obejrzymy na żywo! Podgląd dostępny będzie zarówno online na www.regaty-unityline.pl, jak i na specjalnym wyświetlaczu LCD przygotowanym przez organizatora regat.

Kto pierwszy pojawi się na mecie w Dziwnowie? Czas pokaże!

Świnoujście i Dziwnów, czyli trasa STANDARD

W ramach tej kategorii odbędą się:

Trzy wyścigi krótkie na redzie w Świnoujściu
Długi wyścig na trasie Świnoujście – Dziwnów
Trzy wyścigi krótkie na redzie w Dziwnowie

W zmaganiach będą uczestniczyć zawodnicy grup: KWR, ORC, OPEN, SAMOTNICY i OLDTIMER.

Co ważne, wyścigi krótkie w obu miastach z łatwością można obserwować z plaży. Warto więc przygotować aparaty, bo będzie się działo!

Ceremonia zakończenia

W poniedziałek, 14 sierpnia, poznamy wszystkie wyniki i – tym samym – zwycięzców poszczególnych kategorii. Z tej okazji Unity Line – sponsor tytularny – zaprosi uczestników na ceremonię zakończenia regat. Uroczysta gala z poczęstunkiem i wręczeniem nagród planowana jest na godzinę 17:00 w Marinie Dziwnów.

Wśród żeglarzy i żeglarek rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe ufundowane przez szczecińską firmę Skaut – właściciel sklepu internetowego SailStore.pl oraz stoczni Be Free Yard. Ponadto, sponsor regat przygotował trzy vouchery na rejsy promem Unity Line na trasie Świnoujście – Ystad – Świnoujście. Dwa z nich zostaną wylosowane przez uczestników regat, a trzeci będzie można wygrać w facebookowym konkursie na oficjalnym profilu zawodów: www.facebook.com/RegatyUnityLine.

W tym roku patronat prasowy nad wydarzeniem objął magazyn szczeciński PRESTIŻ. Cała relacja z regat będzie dostępna na stronie www.regaty-unityline.pl oraz na www.facebook.com/RegatyUnityLine.

W imieniu organizatorów, serdecznie zapraszamy do udziału w wielkim żeglarskim święcie!

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin