WARSZAWA: 09:07 | LONDYN 07:07 | NEW YORK 02:07 | TOKIO 16:07

Z wizytą u sąsiadów. Morskie wycieczki do Skandynawii – zaplanuj swój wyjazd

Dodano: 16 sty 2018, 7:07

Skandynawia jest na wyciągnięcie ręki. Aby odwiedzić Kopenhagę, Malmö, Lund czy Bornholm, wystarczy przepłynąć Bałtyk. Unity Line od lat ułatwia to zadanie. Zapewnia nie tylko transport (promy przewoźnika kursują dwa razy dziennie ze Świnoujścia do Ystad i Trelleborga), ale też oferuje w pełni zorganizowane wyjazdy. W tym roku przygotował aż dwanaście ciekawych propozycji.
Kilka szlaków zostało wytyczonych przez Szwecję. Ten przez Ystad, Fjällbackę i Lund spodoba się szczególnie miłośnikom kryminałów, którzy będą mogli porównać miejsca znane z powieści z ich rzeczywistymi odpowiednikami. Zwolenników turystyki kulinarnej przekona zaś wycieczka zawierająca w pakiecie testowanie jabłkowych specjałów w Kivik. Każda z dróg pozwala na odkrycie różnorodności Skanii – od kamiennych monumentów Wikingów koło Kåsebergi po nowoczesną architekturę Malmö. Dobrym sposobem na poznanie Szwecji jest też wycieczka do… Norwegii! Na trasie do Oslo można zwiedzić najpiękniejsze miasta szwedzkiego wybrzeża.
Być albo nie być – w przypadku Danii odpowiedź na to pytanie jest tylko jedna: być! Z Unity Line można odwiedzić samego Hamleta, którego duch podobno krąży po zamku Kronborg. Jeszcze więcej tajemnic i majestatycznych budowli zawiera wycieczka pod hasłem „Zamki nad cieśniną Sund”. To jedna z nowości w ofercie przewodnika. Druga zabierze podróżników do dwóch stolic Danii – Roskilde i Kopenhagi, aby pokazać ich oblicza zupełnie z innej strony (bo Roskilde to nie tylko festiwal rockowy). Na zakończenie sezonu propozycja przedświąteczna – jarmarki! W pakiecie te kopenhaskie, z tysiącem światełek w ogrodach Tivoli, i te berlińskie, tak chętnie odwiedzane przez Polaków w grudniu. I najważniejsze – do każdej oferty dołączony jest widok na bezkresne morze, prosto z promu Polonia bądź Skania.
Programy oferty na www.unityline.pl

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-27

1 EUR - 4,3067 1 USD - 3,9682
1 CHF - 4,5113 1 GBP - 5,0353

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin