WARSZAWA: 13:29 | LONDYN 11:29 | NEW YORK 06:29 | TOKIO 20:29

Zimowe szkolenie nurków Marynarki Wojennej

Dodano: 19 lut 2018, 9:16

Przez pierwsze dwa tygodnie lutego nurkowie – minerzy i nurkowie inżynierii Marynarki Wojennej szkolili się na zimowym zgrupowaniu poligonowym. Nurkując w jeziorze Czos, specjaliści od podwodnych zadań doskonalili swoje umiejętności.
W ramach dwutygodniowego szkolenia w Wojskowym Ośrodku Szkoleniowo – Kondycyjnym w Mrągowie ćwiczono przygotowanie stanowisk nurkowych w warunkach zalodzenia akwenu, nurkowanie pod lodem, umiejętności zachowania orientacji w przestrzeni, czy zdolność radzenia sobie w sytuacjach awaryjnych. Wiele godzin poświęcono na zagadnienia autoratownictwa i wzajemnej asekuracji podczas nurkowań parami. Nurkowie doskonalili zarówno procedury działania i współpracy, jak i umiejętność obsługi i wykorzystania specjalistycznego sprzętu nurkowego, minerskiego oraz narzędzi do wykonywania podwodnych prac inżynieryjnych. Sezon zimowy daje szansę na ćwiczenie prowadzenia działań w warunkach szczególnie utrudnionych, gdy tafla wody skuta jest lodem, a temperatura powietrza spada poniżej zera. Właśnie wtedy nurkowie z jednostek Marynarki Wojennej, podczas corocznych zgrupowań, doskonalą umiejętności praktyczne ugruntowując nabytą wiedzę teoretyczną.

Poza godzinami spędzonymi na nurkowaniu, szeroko wykorzystywano możliwości bazy szkoleniowej WOSzK-u prowadząc zajęcia kondycyjno – wzmacniające ogólną sprawność fizyczną niezbędną w tej specjalności. Szkolenie ukierunkowane było na przygotowanie nurków minerów i nurków inżynierii do wykonywania zadań w trudnych warunkach zimowych, przygotowując do wykonywania typowych zadań przeciwminowych i inżynieryjnych – zgodnie z przeznaczeniem poszczególnych zespołów i sekcji Grup Nurków Minerów i Grup Nurków Inżynierii. W szkoleniu udział wzięło ponad 50 specjalistów z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża oraz 3. Flotylli Okrętów. Zabezpieczenie logistyczne i hiperbaryczne realizowane było w oparciu o Grupy Medycyny Podwodnej z Komendy Portu Wojennego Świnoujście i Gdynia.


8 Flotylla Obrony Wybrzeża

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-27

1 EUR - 4,3067 1 USD - 3,9682
1 CHF - 4,5113 1 GBP - 5,0353

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin