WARSZAWA: 03:45 | LONDYN 01:45 | NEW YORK 20:45 | TOKIO 10:45

Złote Kotwice Baltexpo 2019 przyznane

Dodano: 09 wrz 2019, 20:50

Kapituła nagród Złotej Kotwicy przyznała następujące nagrody

W kategorii produkt: Remontowa Shipbuilding za dwa nowoczesne promy pasażersko-samochodowe z napędem hybrydowym. Promy tworzą unikatowy w skali świata projekt komunikacyjny. Jednostki kursują na Tamizie w Londynie.

W kategorii usługa: Gdańska Stocznia Remontowa im. Józefa Piłsudskiego za przebudowę platformy Petrobaltic. Przebudowa platformy jest istotną częścią projektu zagospodarowania bałtyckiego złoża C8. Drugim elementem projektu była przebudowa jednostki „Sylur”, która pełnić będzie rolę jednostki serwisowej i pomocniczej nie tylko przy obsłudze platform, ale także przy pracach hydrotechnicznych.

Kapituła postanowiła przyznać specjalną nagrodę za produkt jeszcze nie wdrożony do sprzedaży ale mający bardzo duży potencjał innowacyjny i technologiczny. Nagrodę otrzymała firma Marine Technology za Hydrodron. Jest to zdalnie sterowana pływająca platforma do pomiarów hydrograficznych. Platforma może być wykorzystywana na akwenach trudnodostępnych lub niedostępnych dla jednostek załogowych.

Nagrodę „Osobowość roku” otrzymał legendarny projektant żaglowców Zygmunt Choreń, który wraz z zespołem zaprojektował między innymi „Pogorię”,”Iskrę”, „Oceanię” i „Dar Młodzieży”.

Tekst i fot. Wojciech Sobecki

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin