WARSZAWA: 02:48 | LONDYN 00:48 | NEW YORK 19:48 | TOKIO 09:48

Zmarł Jerzy Wojciech Piskorz-Nałecki

Dodano: 30 wrz 2019, 20:40

W wieku 89 lat zmarł Jerzy Wojciech Piskorz-Nałęcki, doktor nauk technicznych, projektant statków morskich, wynalazca, poseł na Sejm. Był absolwentem słynnego Państwowego Liceum Budownictwa Okrętowego „Conradinum” w Gdańsku i Wydziału Budowy Okrętów Instytutu Inżynierów Floty Morskiej w Odessie.
Stopień doktora nauk technicznych uzyskał na Wydziale Budowy Okrętów Politechniki Gdańskiej. Przez kilkanaście lat był Generalnym Projektantem i Kierownikiem Biura Projektowo-Konstrukcyjnego Stoczni Szczecińskiej. Był miedzy innymi projektantem słynnej serii chemikaliowców typu B 76 budowanych w Stoczni Szczecińskiej w latach 1975-1977 dla norweskich armatorów Odfjell i Westfal-Larsen. Opracował także projekt statku szkolno-badawczego „Nawigator XXI” dla Akademii Morskiej w Szczecinie. Był autorem wielu artykułów w czasopismach naukowych oraz książek: „Niezatapialność statków”, „Prawdziwa historia Arki Noego” oraz „Potopy”.
Był posiadaczem ponad 30 patentów. Jako nauczyciel akademicki wychował wielu znakomitych okrętowców, którzy przez wiele lat budowali markę polskiego przemysłu okrętowego.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin