WARSZAWA: 13:11 | LONDYN 11:11 | NEW YORK 06:11 | TOKIO 20:11

Zmarł kapitan Wiktor Czapp

Dodano: 20 gru 2023, 22:31

Zmarł kapitan żeglugi wielkiej Wiktor Czapp. Przez wiele pływał po morzach był także głównym nawigatorem Polskiej Żeglugi Morskiej i kapitanem portu w Szczecinie. Po przejściu na emeryturę kapitan Czapp był wielkim propagatorem morza i wszystkiego co z morzem związane. Można powiedzieć, że „zarażał morzem” robiąc to w niepowtarzalny, ciekawy i pełen humoru sposób.
Jego opowieści nigdy nie były nudne i trafiały zarówno do absolwentów uczelni morskich (kapitan był absolwentem Państwowej Szkoły Morskiej w Szczecinie) jak i młodzieży i dzieci. Przez wiele lat pełnił funkcję przewodniczącego Szczecińskiego Klubu Kapitanów Żeglugi Wielkiej. Stał na czele Komitetu ds. Opieki nad Pomnikiem „Tym, którzy nie powrócili z morza” starając się gromadzić fundusze na prace konserwatorskie i odnowienie pomnika.
Uczestniczył w ważnych dla ludzi morza uroczystościach, gdzie często się spotykaliśmy. Zawsze znajdował czas na chwilę rozmowy. Był autorem niezliczonej ilości artykułów o tematyce morskiej, niestrudzonym popularyzatorem morskich spraw. Swoje gromadzone przez wiele lat zbiory marynistyczne przekazał do szczecińskiego archiwum państwowego.
Żegnaj Kapitanie, żegluj spokojnie po oceanie wieczności.